Budova hotela Baron pôvodne stála na konci Mäsiarskej, dnes Rokošskej ulice. Postavil ju v r.1907 Adolf barón, hoteliér, podnikateľ, obchodník.
Hotel mal popisné číslo 92 a spolu s dvorom v intraviláne mesta zaberal 1301 m2. Na prízemí hotela boli výčap, reštaurácia, kaviareň a kuchyňa, v časti orientovanej smerom do dvora zasa byty pre členov rodiny majiteľa.
Na poschodí boli izby pre hostí. Na základe majetkovej úpravy v roku 1911 boli jeho právoplatnými majiteľmi rovnakým dielom Adolf Barón a jeho manželka Juliana Hirschbeinová.
Hotel sa stal rýchlo centrom mestského spoločenského života – plesy, večierky. Od r. 1913 v ňom začali prevádzkovať i historicky prvé bánovské kino Bioskop.
V r. 1937 začal krajský súd v Trenčíne proti Adolfovi Barónovi vyrovnacie pokračovanie a na jeho základe a dražobnej zápisnice určil vlastnícke právo k budove hotela barón Roľníckej vzájomnej pokladnici s.r.o. v Bánovciach nad Bebravou, ktorá hotel v dražbe vykúpila.
Roľnícka vzájomná pokladnica mala za cieľ podporovať najmä poľnohospodárske podnikanie a v Bánovciach existovala v rokoch 1931 – 1953.
Hlasné chrápanie s tichými pauzami môže značiť vážny problém
Po získaní budovy hotela Barón predstavitelia Roľníckej vzájomnej pokladnice rozhodli o stavbe novej budovy, architektonicky vhodnejšej pre potreby bankového domu.
Vo februári 1938 dali hotel Barón zbúrať. Na jeho mieste postavili reprezentatívnu budovu Roľníckej vzájomnej pokladnice.
Tá v meste fungovala až do roku 1954, kedy bola vyvlastnená na základe uznesenia Povereníctva financií pod č. 51/4237/53 v prospech Československého štátu – Štátnej banky československej, oblastný ústav pre Slovensko v Bratislave.
Dňom 29. marca 1960 bol vykonaný prevod správy k uvedenej budove na Československý štát ň Štátnu sporiteľňu v Topoľčanoch v celosti.
Budova s malými interiérovými úpravami stojí dodnes je v nej dokonca sídlo bankového domu Slovenskej sporiteľne a.s.