Na pretekoch okolo Bánoviec súťažilo 120 cyklistov

Holanďan Wessel Mouris v cieli. Foto: carpathianrace.eu

Bánovce nad Bebravou – Druhú etapu 40. ročníka cyklistických pretekov Karpatských kuriérov okolo Bánoviec nad Bebravou (146,6 km) vyhral Holanďan Wessel Mouris.

Podľa portálu Carpathianrace.eu sa Holanďan zároveň stal novým lídrom mládežníckej súťaže – pod záštitou Inštitútu poľsko-maďarskej spolupráce.

„Litovčan Aivaris Mikutis si vybojoval bronz so stratou jednej minúty na víťaza. V poradí tretí skončil Alberto Bruttomesso,“ citoval Carpathianrace.

Cyklistický pelotón v časti Malé Chlievany. Foto: Stanislav Vavro

Pretekári museli prekonať päť kôl, na ktorých sa nachádzalo päť horských stúpaní a tri letmé stúpania.

V Cimennej (271 m n. m.), kde k vrchárskej prémii predchádzalo niekoľko menších stúpaní, sa najlepšie darilo ďalšiemu Holanďanovi Martovi Van Hoornovi, ktorý nazbieral osem bodov za dve prvé a jedno druhé miesto.

Bánovce nad Bebravou hostili cyklistov Preteku karpatských kuriérov po prvý raz. Foto: carpathianrace.eu

Na troch rýchlostných prémiach vyhral zakaždým iný jazdec. Najprv Marco Andreaus (Cycling Team Friuli ASD) – prvý líder pretekov po tímovej časovke – na 28,7 km, potom Tobias Buck-Gramcko (Nemecký národný tím) na 57,4 km, a napokon James Potter (Sensa Cycling Team) na 86,1 km.

Carpathianrace uviedol aj to, že v druhej etape sprevádzal cyklistov nárazový vietor, slnečné počasie, teplota od 15 stupňov vo vzduchu po 35 stupňov na asfalte. Trasa viedla cez polia voňavej, žltej a silne kvitnúcej repky.

„V nedeľu sa zúčastnilo 120 cyklistov, no do tretej etapy táto skupina prišla o 19 mien. V pondelok 1. mája o hod O 15.00 odštartujú preteky Okolo Starej Ľubovne (štyri stúpania, dva letmé ciele), na trase s dĺžkou 138,4 km,“ uzavrel cyklistický portál.

Celkové výsledky si môžete pozrieť tu: 2. etapa – Bánovce nad Bebravou (Slovensko)