5 jednoduchých stratégií na vyrovnávanie hladiny cukru v krvi

Stabilizácia hladiny cukru v krvi je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu.

Stabilizácia hladiny cukru v krvi je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. Sladké jedlá a škroby nie sú geneticky v súlade s pravidelnou konzumáciou.

Naši predkovia sa na ne pozerali ako na vzácne pochúťky. Väčšina ľudí v našej spoločnosti dnes vyrastá na stabilnej strave cukrov, obilnín a rafinovaných škrobov.

V tomto článku objavíte 5 jednoduchých stratégií na vyrovnávanie hladiny cukru v krvi, aby ste mali energiu na celý deň!

Potraviny sa merajú z hľadiska ich vplyvu na hladinu cukru v krvi prostredníctvom glykemického indexu (GI). GI sa pohybuje od 0 do 100. Potraviny, ktoré majú GI index pod 55, sa považujú za nízky GI.

Rozsah 56-69 sa považuje za stredný GI, zatiaľ čo 70+ sa považuje za vysoký. Odporúča sa jesť potraviny s nízkym GI a využívať rôzne stratégie na zníženie a/alebo tlmenie týchto reakcií GI vo vašom tele.

Glykemický index vs. glykemická záťaž:
Ďalším spôsobom hodnotenia reakcie na hladinu cukru v krvi rôznych potravín je glykemická záťaž (GL). GL meria, ako dlho bude jedlo uvoľňovať cukor do systému. Mnohé potraviny môžu mať vysoký GI, ale nízky GL.

Toto je dôležité vedieť, aby ste mohli regulovať hladinu cukru v krvi.

Zdroj foto: https://www.stylecraze.com/articles/glycemic-index-foods-list/

Príkladom môže byť ovocie, ako je melón. Iné potraviny majú nízky GI, ale vysoký GL, ako napríklad ovsené vločky, ktoré uvoľňujú cukor do systému na dlhšiu dobu. To spôsobuje pomalé zvyšovanie hladiny cukru v krvi

GL 20 alebo viac je vysoká, GL 11-19 je stredná a GL 10 alebo menej je nízka. Potraviny s vysokým GL sú svojou povahou zápalové, takže je vhodné držať sa potravín, ktoré majú nízky GI a GL čo najviac, alebo použiť pokročilé stratégie na tlmenie glykemickej reakcie v tele.

Dodržujte liečebnú diétu

Existuje veľa verzií toho, čo je liečivá diéta. David Jockers, ktorý je doktorom prírodnej medicíny, odborníkom na funkčnú výživu a chiropraktikom v oblasti nápravnej starostlivosti učí svojich klientov niekoľko základných princípov, ktoré sú s tým spojené.

Prvá vec, na ktorú sa treba zamerať, je vyhýbať sa spracovaným potravinám a namiesto toho si vyberať skutočné potraviny, ktoré pochádzajú z prírody alebo sú čo najprirodzenejšie. Tieto potraviny budú mať prirodzene nižší glykemický index a záťaž a budú viac podporovať stabilnú hladinu cukru v krvi.

Skutočné potraviny, ktoré pochádzajú z prírody

Medzi 3 kľúčové kroky na vyváženie hladiny cukru v krvi pomocou stravy patrí podľa neho zbavenie sa cukru a obilnín.

Je to zrejmé, pretože cukry, obilniny a škroby zvyšujú hladinu cukru v krvi, keď ich jeme.

Ďalšou vecou je zbaviť sa zápalových mastných kyselín, ako sú spracované rastlinné oleje (kukuričný, repkový, sójový, svetlicový, arašidový atď.) a jesť viac dobrých tukov, ako je avokádo, kokosové tuky, maslo z trávy a olivy/olivy. oleja.

Zdroj foto: https://cleangreensimple.com/article/different-types-of-olive-oil/

Nakoniec poslednou zmenou je prestať jesť konvenčné mäso, ktoré je chované v zlých podmienkach a kŕmené obilninami.

Namiesto toho Dr. Jockers odporúča jesť živočíšne produkty kŕmené trávou, organické produkty a produkty chované na pastvinách vzhľadom k tomu, že majú výrazne vyššiu hustotu živín a nižší obsah toxínov v životnom prostredí.

„Pri rybách hľadáme skôr ulovené vo voľnej prírode ako chované na farme. Získanie správnych živočíšnych produktov má veľký vplyv na produkciu zápalu v našom tele a na našu schopnosť stabilizovať hladinu cukru v krvi,“ tvrdí svetovo uznávaný odborník na protizápalovú stravu.

Jednoduché stratégie na zlepšenie hladiny cukru v krvi

Týchto 5 jednoduchých stratégií pomáha nášmu telu zlepšiť jeho schopnosť stabilizovať hladinu cukru v krvi a zabrániť tomu, aby sme mali nerovnováhu cukru v krvi.

Tieto stratégie sú skvelé na každodenné používanie a obzvlášť užitočné, ak konzumujete jedlo s vyšším obsahom sacharidov.

„Ak si dám sladký dezert, vždy použijem 2-3 z týchto stratégií, aby som dosiahol čo najlepší synergický efekt na udržanie stabilnej hladiny cukru v krvi,“ odporúča Dr. Jockers.

Vyskúšajte to a dajte nám vedieť do poľa komentárov, s ktorým z nich sa cítite najlepšie.

1. Použite citrón   

Kyselina citrónová v citróne pomáha tlmiť uvoľňovanie cukru v krvi. Okrem toho antioxidanty a stopové minerály v citróne pomáhajú zlepšiť signalizáciu inzulínu, posilňujú funkciu pečene a stabilizujú hladinu cukru v krvi .

Zdroj foto: https://selecthealth.org/blog/2017/04/4-surprising-benefits-of-drinking-lemon-water

Vytlačte citrón na čo najviac potravín a vypite ho čerstvo vylisovaný v čistenej vode. Skvelý nápad je dať si ráno teplú citrónovú vodu alebo si dať teplý bylinkový čaj s citrónom na začiatok dňa!

2. Použite jablčný ocot   

Ocot má veľmi vysoký obsah kyseliny octovej. Ukázalo sa, že táto kyselina znižuje glykemickú odozvu typického jedla na báze sacharidov o 31 %.

Iná štúdia znížila sacharidové jedlo z typického glykemického indexu 100 na 64. Jablčný ocot tiež poskytuje enzýmy, probiotiká a stopové minerály, ktoré zlepšujú signalizáciu krvného cukru.

Jablčný ocot patrí k najzdravším druhom octu

Použite ho na čo najviac potravín. Jeden až dve polievkové lyžice premiešajte v 2 dcl  pohári vody (asi 30 minút pred jedlom) s vyšším obsahom sacharidov, aby ste udržali hladinu cukru v krvi čo najstabilnejšiu.

3. Používajte fermentované potraviny  

Patria sem – kyslá kapusta, uhorky, surové fermentované mliečne výrobky (jogurt, kefír).

Zdroj foto: https://healthtalk.unchealthcare.org/4-reasons-to-eat-fermented-food/

Tieto potraviny majú prirodzenú kyselinu, ktorá spomaľuje uvoľňovanie krvného cukru a poskytujú enzýmy, probiotiká a ďalšie bioaktívne živiny, ktoré zlepšujú signalizáciu krvného cukru. Každý deň používajte rôzne fermentované potraviny.

4. Použite škoricu

Ukázalo sa, že škorica znižuje rýchlosť vyprázdňovania žalúdka, zlepšuje citlivosť inzulínových receptorov a inhibuje enzýmy, ktoré inaktivujú inzulínové receptory

Škorica má tiež mimoriadne silný antioxidačný potenciál, ktorý zabraňuje zápalovým stavom, ktoré poškodzujú bunkové membrány a inzulínové receptory. Škorica funguje skvele na škrobovej zelenine a ovocí.

Zdroj foto: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon

Nezabudnite ju použiť vždy, keď budete konzumovať veci, ako sú recepty na dezerty, ovocie (stačí posypať jablko alebo banán) a sladké zemiaky.

5. Robte drepy:

Nečinnosť môže spôsobiť nerovnováhu hladiny cukru v krvi. Stimulácia vášho systému intenzívnym cvičením, ako sú drepy, pomáha spáliť uložený cukor a stimuluje hormóny proti starnutiu, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre.

Zdroj foto: https://ascentchiropractic.com/lower-back-pain-from-squats-how-to-squat-without-hurting-your-back/

Keď budete nabudúce túžiť po cukre, urobte 20-50 drepov predtým, ako urobíte čokoľvek iné. Ak ste fit, môžete robiť drepy s poskokmi, aby ste skutočne spálili uložený cukor vo vašom tele.

Drepy sú jedným z najlepších cvikov na využitie uloženého cukru vo svaloch (glykogén) a pomáhajú telu tlmiť akékoľvek zvýšenie príjmu cukru alebo sacharidov počas nasledujúcich 2 hodín.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu